Kurumsal - SENBATEK

info@senbatek.com
İçeriğe git

Ana menü:

Kurumsal

SENBATEK A.Ş. 2017 yılında Antalya'da faaliyete başlamıştır.

Şirket yıllık ticari hacmi 1,9 Milyar USD olan istif makineleri sektöründe endüstriyel tip akülere yönelik orjinal ekipman tedarikçisi aynı zamanda son kullanıcıya yönelik perakende ürün tedarikçisi olmayı hedeflemektedir.

Akü problemlerini önceden tespit edip arızaya ulaşmadan önlem alan, uzaktan takip imkanı ile servis maliyetlerini düşüren, sülfat çözme teknolojisi ile akü ömrünü koruyan bir batarya yönetim sistemi geliştirmiştir. 
Şirket kurumucuz Serhat Nafiz Elektrik Elektronik Y. Mühendisi olup 2010 yılından itibaren endüstriyel tip akümülatörler konusunda İnci Akü San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde Ar-Ge gömülü sistemler mühendisi olarak çalışmıştır.

Bu süre zarfında
  • Akü kimyasına zarar vermeyen kısa süreli şarj algoritmaları geliştirilmesi
  • Aktif şarj dengeleme teknolojileri
  • Sülfat çözme teknolojileri
  • Batarya yönetim sistemleri
Konularında akademik ve pratik çalışmalar yapmıştır.

Ar-Ge mühendisliğine paralel olarak 2 yıl satış sonrası hizmetler departmanında çalışmış sahada yaşanan problemleri tecrübe etmiş ve sonrasında SENBATEK A.Ş. yi kurarak 2015 yılından itibaren sektöre yönelik katma değerli teknoloji üretmeye başlamıştır.

İnci Akü San. ve Tic. A.Ş. ile Akdeniz Bölge Bayiliği ve Yetkili Teknik Servis anlaşması imzalayarak bölgede akü tamirat, periyodik bakım ve satış hizmetlerini de başlatmıştır.
SENBATEK AKÜ ELEKTRONİK VE YAZILIM SANAYİ A.Ş. @2017
İzin alınmadan site içeriği kullanılamaz
İçeriğe dön | Ana menüye dön